Актуелно

Облачен понеделник со повремен дожд

Во Македонија овој последен јануарски понеделник носи облачно време во претпладневните часови, со повремен дожд, а на повисоките планини од снег.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопјеи Битола 9 Целзиусови степени, Маврово и Охрид 7, Крива Паланка 6, Берово 4, Кавадарци 10, Дојран 11.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од снег, претежно на повисоките планини. Ќе дува слаб северозападен ветер. Дневните температури ќе достигнат во Скопје 8, Маврово 3, Охрид 10, Крива Паланка 5, Бирола 9, Кавадарци 8, Берово 4, Дојран 9.

Advertisements
To Top