Облачен и посвеж четврток


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денешниот ден, четврток, 9. септември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд претежно во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Максималните дневни температури ќе досигнат во Скоје 22 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид 18, Битола 19, Крива Паланка 21, Берово 19, Кавадарци 24, Дојран 25.

Утре времето ќе биде малку до умерено облачно., во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 19 до 30 Целзиусови степени.