Славни

„Ножички“ во вода – вака го прави тоа Ибракадабра

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор.

После одличната полусезона во дресот на Милан во која постигна 11 гола и докажа дека и на 38 години е еден од најдобрите напаѓачи на денешницата Ибра е на годишен одмор каков што заслужува.

Како што пренесуваат медиумите тој ужива на француското Сент Тропе, а во текот на одморот често објавува разни фотографи и видеа.

Така денес објави видео на кое се гледа како изведува нешто што не е така лесно да се направи во вода. Во прашање се популарните ножички, меѓутоа за нив во вода ви е потребна прилично голема сила во нозете. Секако силата за Ибра не е проблем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

To Top