Ново поскапување на цените на горивата

Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, цените на горивата повторно се покачуваат.

Половина денар поскапуваат бензините и еден денар дизелот. До кога цените на горивата ќе одат нагоре не се знае, но од полноќ за еден литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се наплаќа 68,50 денари додека за ЕУРОСУПЕР БС-98 70,50 денари. Најомиленото гориво на Макдонците ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 61,50 денари за литар.

Изгледа вреди денеска да се наполни резервоарот.