Живот

Новиот тренд ги полуде девојките: Светликавиот аметист е хит на интернет!

Тешко е да се следат баш сите нови трендови, но кога ќе се појави нешто сјајно, сигурно ќе го испробате.

Имаше толку многу промени во трендовите на боење на коса, уредување на веѓи, шминкање и правење фризури, што навистина не можеше да се проследат. Од време на време на модната сцена сепак испливува нешто што не може да се пропушти. Од светските мајстори на фризерајот на сцена доаѓа светликавиот аметист како нов тренд во боењето на косата.

Мораме да признаеме дека ова навистина е преубава, а како што изгледа не е толку тешко да се добие оваа боја. Само ви е потребна детална консултација со фризерот.

„Прво ја исфрабав косата во светло виолетова боја, потоа и додадов малку темна нијанса и на крај ефект на кристали“, рече Кетлин Форд.

Парчињата кристал за коса се лепило со гел кој ги држе цврсто, но сепак може да се случи некој да отпадне.

Advertisements
To Top