Новата сексапилна кралица на трибините на „Џузепе Меаца“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Откако Мауро Икарди го напушти Интер и се пресели во ПСЖ, нов миленик на навивачите „неро-азурите“ е неговиот сонародник Лаутаро Мартинез.

Извонредниот Аргентинец сезонава постигна веќе 16 погодици, а обожавателите на Интер очекуваат дека тандемот Мартинез и Лукаку ќе ја врати титулата на Џузепе Меаца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

Покрај тоа што блеска на теренот Лаутаро вниманието на јавноста го привлекува и поради својата сексапилна девојка Аустина Гондолфо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

23 годишната Аргентинка веднаш по заминувањето на сопругата на Икарди, Ванда од Милано го доби статусот „нова кралица “ на Џузепе Меаца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

Манекенката со доаѓањето во градот на модата во рекорден рок на Инстаграм доби повеќе од 530 000 следбеници. Секогаш кога ќе се појави на трибините на Меаца, Агустина предизвикува воодушевување меѓу фановите на Интер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on