Новата девојка од Боатенг е „жив вулкан“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Фудбалерот Кевин Принс Боатенг на крајот на 2020 година по десет години во брак се разведе од убавата манекенка Мелиса Сате.

Сега Кевин повеќе од половина година е во врска со атрактивната Валентина Фрадеграда.

Убавата Валентина е „идејниот “ творец на носењето на „свртено бикини“ , тренд што експресно стана многу популарен меѓу девојките.

За новата љубов на Боатенг е интересен и фактот што Валентина која е Германка со потекло од Африка е петкратен мајстор во Ву-шуа, техника на Кунг Фу.