Никој од стражарите не мрднува со прст кога некој од нив ќе падне во присуство на кралицата – дури и кога таа е мртва (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Жителите на Велика Британија и околните земји од вчера стојат во редови со цел да оддадат почит на покојната кралица Елизабета Втора.

Би-Би-Си ја пренесуваше церемонијата во живо, каде нејзиниот ковчег го чуваат кралските гардисти.

Но, синоќа се случи инцидент кога кралски гардист падна крај ковчегот.

Во видеото објавено на Твитер се гледа како гардист најверојатно поради замор од долгото стоење одеднаш паѓа и со главата удира во подот, додека стои во близина на ковчегот на кралицата Елизабета Втора. Паднатиот стражар веднаш добива помош од полициските службеници.