Никако не ја припушта: Меси спие со „Божицата“


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лео Меси дефинитивно не се одвојува од шампионскиот трофеј со кој беше крунисана победата на Аргентина на Светското првенство во Катар.

Цели 36 години Аргентинците чекаа за нова светска титула, а Меси долго време го сонуваше овој трофеј.

Иако е еден од најтрофејните фудбалери во историјата, нема сомнеж дека овој пехар му е најдраг, па не се одвојува од него. Тој на социјалните мрежи објави фотографии дека спие со „Божицата“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)