Неверојатно претставување на Фалкао: Ова го има само во Турција!

Колумбискиот напаѓач Радамел Фалкао пред неколку дена го засили Галатасарај, пишува Спортски.мк.

Неговото доаѓање навивачите го дочекаа во голема еуфорија што се потврди и со дочекот во Истанбул каде беа присутни над 25.000 навивачи.

Тој синоќа беше и официјално претставен пред навивачите на стадионот Турк Телеком каде беше пречекан од полни трибини и неверојатна атмосфера.

За ова не треба да се трошат многу зборови. Гледајте и уживајте: