Неверојатно: Чека Мурињо да добие отказ, па да го продолжи договорот


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Иднината на Антони Марсијал е главна тема во англиските медиуми веќе подолго време. Французинот остана на „Олд Трафорд“, но неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Постои сериозна можност „црвените ѓаволи“ да го загубат без обештетување фудбалерот кој пред три години го платија 60 милиони фунти, па затоа ќе направат се за да го убедат да потпише нов договор.

Марсијал во неколку наврати одби да стави потпс на нов договор, но раководството не се откажува и му доставиле нова, финансиски подобра понуда.

Англиските медиуми пренесуваат дека Французинот е спремен да го продолжи договорот, но чека Мурињо да биде заменет од тренерското сточле. Тој не е задоволен од третманот кој го има кај „Специјалниот“, а после лошиот старт се погласни се шпекулациите дека Мурињо може да добие отказ.