Спорт

Непријатност за Словенците: Имале проблем со авионот!

Утре репрезентацијата на Македонија го игра натпреварот против Словенија во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Селекцијата на Словенија денес треба да пристигне во Скопје.

Сепак според последните информации Словенците имале проблем со авионот во Љубљана. Селекторот Игор Ангеловски на конференцијата порача дека посакува се да биде во најдобар ред и на време да пристигнат.

Наводно, станува збор за проблем со климатизацијата во авионот.

Advertisements
To Top