Неодоливите бомбастични облини на Кристен – хит на Инстаграм


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Кристен Лајв е фотомодели Инстаграм ѕвезда чиј профил е свртилиште на голем број обожаватели на сексапилните и бујни женски облини.

Родена е на 17 ноември, 1988 година, на Флорида, а моментално е на престој на Бермудските острови. Има перуанско-јамајканско потекло, што придонесува за нејзиниот егзотичен сексапил и изглед.

„Не се сметам за модел, иако се трудев да се посветам во таа индустрија, но секогаш сум имала повисоки цели. Би рекла дека Кристен Лајв повеќе е бренд, додека другите модели претставуват други, јас се претставувам себеси. Во светот на моделингот влегов пред три години, откако завршив магистерски студии по психологија. После студирањето имав повеќе време да се занимавам со она што ме интересира – моделинг, глума и друго. Само небото ми е граница“, вели Кристен.