Нема да го препознаете на фотката од апсењето: Тајгер Вудс заврши во затвор


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Тајгер Вудс, кој во моментов се рехабилитира од повреда на грбот, одново е во центарот на вниманието поради погрешни причини.

Медиумите од САД пренесуваат дека легендарниот голфер завршил во затвор на Флорида поради возење под дејство.

Инцидентот се случил во областа Јупитер, каде Тајгер Вудс поминал неколку часа зад решетки во локален затвор.

Во моментов се уште не е јасно дали тој бил позитивен на алкохол или дрога, и дали бил сам во возилото.

Но за многумина ова не е главната вест, и повеќе внимание и посветуваат на сликата од апсењето на која Тајгер Вудс е непропознатлив.