Нејмар објави видео од соблекувална – уживајте во бразилските мајстории!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалерите на Бразил се припремаат за дуелот со Еквадор во склоп на квалификациите за Светското првенство во Русија.

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар заедно со своите сонародници покажаа дел од своите мајстории во соблекувалната и го воодушевија светот.

Fut mesa ⚽️ @thiagosilva_33 @marcelotwelve @danialves Créditos: @filipeluis ?

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on