Не знае што бира: Бензема се почести со Bugatti Chiron


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Францускиот напаѓачки ас од редовите на кралскиот клуб од Мадрид, Карим Бензема, „си ја почести душата“ со скапоцен примерок на Bugatti Chiron вреден 2,5 милиони евра.

Првиот фудбалер кој е сопственик на овој ѕвер на тркала е големиот Кристиано Роналдо. На Бензема очигледно многу му се допаднал изборот на неговиот екс соиграч и решил да си купи ист автомобил.

Супер луксузниот „ Bugatti Chiron” е произведен во само 500 примероци. Автомобилот изгледа импресивно, само 2,5 секунди достигнува брзина од 100 км на час, а за забрзување од 300 км на час му се потребни 13,5 секунди, наводно неговата максимална брзина која може да ја достигне е 425 км на час.

Бензема инаку е голем колекционер на скапи и луксузни автомобили. Бензема во својата гаража има Lamborghini Aventador, Bugatti Veyron, Mercedes SLR McLaren, Mercedes AMG G 63, Lamborghini Urus, неколку Rolls Royce автомобили и Ferrari 488 Spyder..