„Не сум добар, молете е за мене“ – што му се случува на Џастин Бибер?

Џастин Бибер им се обрати на неговите обожаватели преку социјалните мрежи со емотивна порака во која откри дека не се чувствува добро и ги замоли да се молат за него.

„Само сакав да ве известам за тоа што се случува, со надеж дека моите зборови ќе допрат до вас. Многу се мачам. Се чувствувам неповрзано и чудно…Секогаш се враќам, па не се грижам, но само сакав да ви се обратам и да ве замолам да се молите за мене. Бог е верен и вашите молитиви навистина делуваат, фала“, напиша на Инстаграм Бибер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Американските медиуми последниве месеци пишуваа дека Бибер страда од депресија и дека и претходно се лекувал од тоа.