Навивачите на Јунајтед бесни на Погба (фото)

Манчестер Јунајтед синоќа беше поразен на „Олд Трафорд“ од Јувентус, а после натпреварот Пол Погба направи нешто што дополнително ги налути фановите на „црвените ѓаволи“.

Сите беа разочарани од поразот, но очигледно не и Погба кој замина во соблекувалната на Јувентус да се поздрави со своите поранешни соиграчи.

Французинот притиа доби и подарок од Квадрадо во торбичка со логото на Јувентус, што сериозно ги вознемири навивачите на англискиот клуб.