Актуелно

Нападнато обезбедувањето од болницата 8 Септември, претепани четворица чувари

Засега непознати напаѓачи, вчера околу 13.40 часот било нападнато обезбедувањето на градската општа болница 8 Септември.

Жртвите тврделе дека напаѓачите пристигнале со две возила од марката БМВ со скопски регистарски ознаки. Подоцна, полициска патрола го привела М.Р. (27) од с.Батинци, кој бил сопственик на возилото.

Лекарска помош во инцидентот побарале А.Л. (30), Е.К. (27), С.А. и А.Л., сите вработени во агенција за обезбедување.

To Top