Најжешка досега: Дуа Липа позираше во бикини и проѕирен фустан


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Најпопуларната албанска пејачка, покрај Рита Ора пред некој ден го прослави 23-тиот роденден. Таа на својот Инстаграм сподели неколку фотки од својата повеќедневна прослава во шпанска Ибица и ги воодушеви своите обожаватели.

Дуа Липа иако е родена во Косово, го помина најголемиот дел од својот живот во Велика Британија, растејќи во музичко семејство. Пред некој ден го прослави 23-роденден, а по лудиот ноќен провод пејачката објави фотка на која позира во бело бикини и се пофали со своите долги и витки нозе.

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Фотката во краток рок собра скоро два милиони лајкови и еден куп комплименти, а Дуа Липа им возврати на бројните обожаватели со уште една пожешка фотка на која позира само во проѕирен фустан во кој се гледа дека не носи градник.