Најмалку 26 лица загинаа во пожарите во Алжир


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Најмалку 26 лица загинаа во пожарите што ги зафатија шумите во источен Алжир, според привремениот извештај на министерот за внатрешни работи Камел Бељуд.

Според извештаите, повеќето од жртвите биле пријавени во регионот Ел Тарф во близина на северната граница со Тунис, каде се пронајдени телата на 24 лица, пренесува АП.

Минатата година во пожарите во Алжир загинаа 104 лица, од кои 33 војници.