Најголемата ЕСТРАДНА БАЈКА започна: Филип и Александра Пријовиќ го кажаа судбоносното „ДА“ (ФОТО+ВИДЕО)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Најатрактивниот балкански пар, Александра Пријовиќ и синот на легендарната Лепа Брена, Филип Живојиновиќ денес го кажаа судбоносното „ДА“.

Голем број естрадни уметници и блиски роднини денес присуствуваа на најголемата балканска свадба.

Иако дилемата беше зошто свадбата е токму в четврток, Србите велат дека според нивните обичаи, четврток е ден соодветен за почеток, кој нуди надеж и ветува среќа.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите и снимките од естрадната бајка како што ја нарекуваат балканските медиуми.

https://www.facebook.com/kuririnfo/videos/1938956489501300/