Најдобриот задник во Бразил со танга – во чест на Меси

Опасната Бразилка Сузи Кортез, самопрогласена најголема обожавателка на Лео Меси, во свој стил одлучи да го „награди“ фудбалскиот ас по повод неговиот 500-ти гол во дресот на Барса.

Мис Бум Бум најпрвин се раслече по танга, па на задникот ја испиша бројката 500 и добро се намести во провокативна поза. Потоа ја соблече и маичката и со голи гради и прскалки го прослави рекордот на Меси.

„Пеле беше најдобар спортист на 20 век, ова е мојата посвета на најдобриот фудбалер на 21 век“, напиша Сузи.