Најбогатиот спортист и најпознат светски швалер во нова љубовна врска


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Светот пред сè го запозна како најдобриот голфер и најбогат спортист на планетарно ниво, а подоцна и по неговите интензивни швалерски испади (најмалку 15 пати ја изневерил сопругата), фетишот за проститутки и зависноста од секс. Сепак, швалерските скандали, како и тригодишната врска со славната скијачка Линдзи Вон, денес се минато за Тајгер Вудс.

4-11-woods-smith2

A photo posted by Kristin Smith (@thecladlife) on

Врската помеѓу Вудс и Вон пукна во мај, Тајгер веќе се впушти во нова љубовна романса со 32-годишната стилистка Кристин Смит (која, како што ќе забележите, неодоливо потсеќа и личи на Вон, плавуша исто како неа).

A photo posted by Kristin Smith (@thecladlife) on

Засега не е познато колку долго тие двајца се во врска, но очигледно е дека за неа не се проблем лошите искуства на нејзините претходнички со славниот голфер.

A photo posted by Kristin Smith (@thecladlife) on

A photo posted by Kristin Smith (@thecladlife) on

A photo posted by Kristin Smith (@thecladlife) on