Најбогатата Србинка од сопругот за подарок доби остров во Хрватска


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Бившата српска пејачка Александар Мељниченко и нејзиниот сопруг Андреј оваа година слават 12-годишнина од бракот, а по тој повод крстареа на Медитеранот со нивната 42 метри долга луксузна јахта Sailing Yacht A.

Со нив беше и пејачката Нина Бадриќ, која на Инстаграм преку фотки покажа како се забавуваа на Ибица.

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Изгледа дека Андреј не штедел на подароци за својата сопруга, па како што пренесува српски Hello, меѓу другото, Александра како подарок добила и остров во Хрватска, земјата од каде по потекло е нејзината баба Вања.

Точната локација на островот не е позната, а веројатно и тешко ќе се дознае, бидејќи овој милијардерски пар е познат по вештото криење и држење во тајност на нивниот приватен живот.

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Според пишувањето на споменатиот српски магазин, Сандра досега од сопругот има добиено јахта, недвижнини, луксузни автомобили, дијаманти и уметнички дела, но и остров во малдивскиот архипелаг. Кога сте „тешки“ над десет милијарди долари, не ви е проблем да се расфрлате со луксузни подароци за саканата личносто.

A post shared by Nina Badric (@badrich) on