На Русите им се погоди заменик министерот за одбрана…поточно, неговата сопруа

Атрактивната сопруга од заменик министерот за одбрана на Русија, Светлана Захарова, на Инстаграм пали и жари со секси фотки кои ги споделува со своите следбеници. Поради нејзините фотки реагираше и официјална Москва.

Svetlana Zakharova during her recent tropical getaway

Порблем претставувале топлес фотките на кои таа без градник позира на песочните плажи, а со кои оваа 45-годишна сопственичка на ланец бутици за облека наводно предизвика револт кај Русите.

Svetlana Zakharova summer 2016

Светлана со својот сопруг уживаа на крајморски одмор, а таа не ја пропушти можноста на сите да им се пофали со мераците на прекрасните плажи преку социјалните мрежи, фотографии кои не им се допаднаа на претставниците на руската Влада бидејќи нејзиниот четири години помлад сопруг, сепак, е на висока функција во Владата.

Svetlana Zakharova summer 2016

„Војниците сега барем знаат за чиј луксузен задник ги даваат животите во Сирија и Украина“, коментираше еден Инстаграм корисник до една од фотките од Светлана.

Svetlana Zakharova during her recent tropical getaway

Рускиот пратеник Василиј Власов во парламентот го повика министерот за одбрана Сергеј, близок соработник на Путин, да го скроти својот заменик поради однесувањето на неговата сопруга.

Svetlana Zakharova during her recent tropical getaway