Мундијалскиот пат на Меси до златниот пехар со божицата – емотивна „слика во слика“ анимација


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Сите битни и иконични моменти од Светското првенство преку кои Меси стигна до толку посакуваниот пехар.