Моментот кога гром погоди едреник во Бостон фатен на снимка (видео)


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Минатата недела силни олуи и невреме ја погодија Масачусетс. Еден случаен минувач во тие моменти го сними мигот кога гром погоди едреник во Бостон, пренесува CNN.

За среќа, во моментот кога природното електрично празнење го погоди едреникот, неговиот сопственик не бил на него, па несреќата заврши без жртви. Едреникот после ударот од громот претрпе голема штета.

Националната метеоролошка служба издаде предупредување за обилните дождови и поплаво во регионот на Бостон.