Жешко

Моментално важи за една од најзгодните жени на планетата

29-годишната Теjана Тејлор светот најконкретно и најексплицитно ја запозна преку провокативниот спот на Канје Вест за песната „Fade“, кој го објави во 2016 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jimmy Neutch- Shumpert (@teyanataylor) on

Но, оваа фатално сексапилна убавица зад себе веќе има завидна кариера како пејачка, текстописец, актерка, кореограф, професионален танчер, режисер и модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jimmy Neutch- Shumpert (@teyanataylor) on

Во 2005 година, Тејлор потпишала договор со продуцентската куќа на Фарел Вилијамс, Star Trak Entertainment imprint, а се има појавено и во реалното MTV шоу My Super Sweet 16.

Мажена е за Иман Шумперт, американски кошаркар кој во моментов има договор со тимот Бруклин Нетс. Во 2018 година двајцата имаа заедничко реално ТВ шоу Teyana & Iman кое се емитуваше со 1 сезона.

Интересно е што пред снимањето на спотот Fade, Тејана била бремена и се породила со нивната ќеркичка.

To Top