Момент за историја: Дани Алвес стана голман (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


ПСЖ со уедливи 1:4 го победи Сошo во осминафиналето на Купот на Франција, а натпреварот го одбележа Дани Алвес.

Имено, во самиот финиш голманот Трап заработи црвен картон, а гостите веќе имаа направено три измени, па Дани Алвес застана на голот.

Погледнете го Бразилецот во улога на голман!