Многу топол последен јунски ден


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Последниот ден од месец јуни во Македонија носи сончево и многу топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 34 Целзиусови степени, Маврово 26, Охрид 31, Битола 33, Крива Паланка и Берово 30, Кавадарци 36, Дојран 38.

И за утре прогнозата е сончево и многу топло време со температури до 38 степени.