Многу си силен, и во 72. година од животот: Сталоне подготвен за петтото продолжение на Рамбо (ФОТО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ѕвездата на акционите филмови, Силвестер Сталоне до коска е професионалец.

Иако има 72. години, не излегува од теретана и не ги прескокнува тренинзите, за да биде фит за снимањето на Рамбо 5.

Тој е еден од ретките кои продолжи жестоко да вежба, иако многумина би рекле дека му е време за пензија.

На фотографијата на неговиот инстаграм профил, можете да ги следите неговите подготвки за петтото продолжение од филмот Рамбо, кој следната година ќе има премиера.

На една од фотографиите, Сталоне ги повика познатите холивудски лица како се смешкаат, иако дебело им се плаќа да се преправаат дека се некои други.

„Некои славни личности зборуваат за тешшка работа и за тоа како рано мора да стануваат секое утро и како се жртвуваат многу. Дами и Господа, Ве молам, тоа е неверојатна работа, привилегија. Одиме јако“

Каков крал…

https://www.instagram.com/p/BmJOONKhRns/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control