Мислела дека не може да има деца, но…


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Сату Нордлинг Гонзалес од Шведска мислела дека никогаш нема да може да основа семејство, а денес е горда мајка на десет деца. Била бремена во последните 14 години од животот.

35-годишната жена го опишува својот семеен живот на Инстаграм и споделува снимки од нејзините деца на возраст од четири месеци до 13 години.

Сату имала 21 година кога за прв пат забременила со сопругот Андреас, но доживеала абортус. Како што пишуваат шведските медиуми, таа бременост оставила трага на нејзината матка, па и втората завршила со разочарување. Поради стрес, Сату престанала да овулира. Мислела дека никогаш нема да го оствари својот сон и да стане мајка.

Меѓутоа, во 2008 година го родила своето прво дете, девојчето Никол. До денес таа родила вкупно шест девојчиња и четири момчиња. Нејзиниот напорен ден започнува околу 6:30 часот со менување пелени, подготвување појадок и подготвување на постарите деца за училиште.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Satu Nordling Gonzalez (@mybabydolls)

После тоа, таа ја чисти кујната, пере алишта и садови, ја чисти куќата со правосмукалка и чисти. Истовремено, се грижи и за најмалите деца кои се дома со неа. Попладне, кога децата се враќаат од училиште, им подготвува ужина и помага во домашните задачи и готви вечера. Децата се во кревет околу 20 часот, а таа е сама околу полноќ, објави BabyNews.

„Да се ​​биде мајка е голема работа и жртва. Понекогаш ми здосадува дури и пред појадокот. Сепак, насмевките и љубовта на децата се најдобрата награда за мојата грижа за нив”, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Satu Nordling Gonzalez (@mybabydolls)

А она што многумина ѝ завидуваат е нејзината фигура. Малкумина можат да поверуваат дека таа родила десет деца.

„Моето тело отсекогаш брзо закрепнувало по бременоста. Активна сум со децата и поради нив многу се движам”, рекла таа на прашањето во што е тајната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Satu Nordling Gonzalez (@mybabydolls)