Спорт

Милосављев емотивно се раздели со Вардар: Сонував со отворени очи (фото)

Голманот Дејан Милосављев имаше фантастична сезона во Вардар, ги освои симпатиите на навивачите и на крајот се искачи на врвот на Европа со „црвено-црните“.

Милосављев после само една сезона го напушти Вардар и кариерата ќе ја продолжи во Фиксе Берлин, но на емотивен начин се раздели со македонскиот шампион.

„Една година во мојот живот во еден од најголемите клубови на светот. БЛАГОДАРАМ ВАРДАРЕ, во срце ќе те носам. Благодарам на совршената екипа која ми даде многу и направи од мене да бидам тоа што сум! Благодарност до луѓето кои кои направија да се чувствувам убаво и сум дел од вас. Шампиони на Македонија, Суперкуп на Македонија, СЕХА лига, ЕХФ Лига на шампиони. Сонував со отворени очи и ви ја посакувам сета среќа на овој свет“, напиша Милосављев.

To Top