Славни

Меси позираше со обожавател – поради еден детал фотката направи хаос на Твитер

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, после напорната сезона одмора на Ибица, каде на атрактивните плажи позираше со еден од своите милиони обожаватели кој го начека за да се слика со него, а поради еден детал фотката направи вистински хаос и бура од коментари на Твитер.

Освен сопругата од Цеск Фабрегас во позадина, корисниците на социјалните мрежи на фотката видоа уште нешто чудно. Тоа е „мутантското“ колено од славниот фудбалер, поточно необичната испакнатина која се гледа на неговото десно колено.

„Дали на Меси му расте уште една нога од коленото?“, пишува некои Твитерџии на фотката која предизвика лавина од реакции. Други, пак, му наоѓаа замерки за кратките панталони – „Има толку милиони, а носи вакви панталони“. Трети коментираа дека фотката е обработувана.

На крајот, факт е дека Меси го предизвикува вниманието каде и да се појави, независно дали е време на фудбалска сезона или време на одмори.

To Top