Меси и Фабрегас со фамилиите мерачат во најлуксузната вила на Ибица

Лионел Меси ужива во заслужениот одмор со својата сопруга Антонела Рокузо по тешката сезона во редовите на Пари Сен Жермен.

Асот на популарните „светците“ и неговата поубава половина уживаат на Ибица во друштво на долгогодишните пријатели уште од редовите на барселона Сеск Фабрегас и неговата сопруга Даниел Симан.

Судејќи по фотографиите, тие одлично се забавуваат и топлите денови ги поминуваат на луксузна јахта на Ибица.

Секако, атрактивната Антонела повторно е во центарот на вниманието, таа плени со својата убавина и му ја украде славата на својот многу попознат сопруг.

Веселото друштво ужива во вила на Балеарските Острови чие неделно изнајмување чини фантастични 300.000 евра. Луксузната викендица има „целосна услуга“, а за Меси и неговите гости се грижат дури 22 лица.

Вилата има шест спални соби, теретана и „олимписки базен“ и според многумина е најубавата вила во Шпанија.

Летото на Ибица е потопло од кога било кога ќе се појави убава Аргентинка, пишуваат фановите на Меси.