Меси донесе одлука за неговата клупска фудбалска иднина – постигнат е и договор


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Меси и Пари Сент Жермен постигнаа договор за продолжување на соработката, пренесува „Паризиен“.

Договорот на Меси истекува на крајот на сезоната, а шпекулациите дека Аргентинецот може да се врати во Барселона го натераа клубот побрзо да реагира со нов договор.

Еминентниот весник „Паризиен“ тврди дека Меси наскоро ќе стави потпис на договор до јуни 2024 година.

Со новиот договор Меси ќе заработува 30 милиони евра по сезона и опција да ја продолжи соработката на уште една сезона.