Меланија растура со заводливост и во опуштено модно издание


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Иако на почетокот од мандатот на својот сопруг имаше проблем да си најде познат дизајнер кој ќе се грижи за нејзиниот моден стил, Меланија Трамп и без тоа повторно ја носи титулата на една од најдобро облечените први дами на светот. А тоа го докажа и пред неколку дена, при враќањето од Камп Дејвид во Белата куќа.

Од претседателскиот хеликоптер таа излезе во своето досега најопуштено издание, облечена во маслинести “skinny” фамерки, класична бела кошула и едноставни сандали на висока потпетица. Никогаш поедноставна, но и никогаш позгодна, Меланија ги воодушеви своите фанови со ваквиот модел стил.

Само еден ден подоцна таа се сретна со претседателот на Панама, Хуан Карлос Варела и неговата сопруга Лорена, а за таа прилика облече нежно син фустан од брендот Мајкл Корс, кој го искомбинира со цветни Лобутин салонки.