Мејведер имаше понуда за Конор, стигна брз одговор од Ирецот: Е*и се! (фото)

mcgregor

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Конор Мекгрегор нема да ја прифати понудата на Флојд Мејведер да тренира во неговата сала кога ќе пристигне во Лас Вегас за припремите за мечот против Хабиб Нурмагомедов.

Во интерјву за „ТМЗ Спорт“ Мејведер го пофали Мегрегор кого го нокаутираше во меѓусебниот меч во т.н борба „The Money fight“, но и му понуди помош.

„Каде е мечот, во Лас Вегас? Ако е така, тогаш ќе разговарам со Дан Вејт или ќе му понудам на Конор кога ќе дојде во Лас Вегас да му го позајмам мојот тренер. Знам дека УФЦ има свои места за тренирање, но Конор може да тренира и во мојот боксерски центар“, изјави Мејведер.

Набрзо стигна и одговорот на Мекгрегори преку друштвените мрежи.

„Е*и се Мејведер, освен Сениор и Роџер. Овде нема место за тебе дечко. Или направи чекор напред или отстапи“, напиша Мекгрегор.

Мечот помеѓу Конор и Нурмагомедов е закажан за 6 септември.