Маскерано: Меси е поголем од клубот!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Хавиер Маскерано даде контроверзна изјава со која ја разбранува фудбалската јавност, особено фановите на Батселона.

Имено, Маскерано тврди дека неговиот соиграч Лионел Меси е поголем од Барселона и тоа го изјави за клупскиот магазин.

„Лео е единствен. Говориме за најдобриот играч во историјата. За Барселона во последните неколку години играа многу големи играчи, кои со златни букви ќе останат запишани во нејзината историја. Нивното заминување беше болно, но никој од нив не е поголем од клубот. Единствен кој е поголем од клубот е Лео Меси. Тоа е реалноста и тоа сите би требало да го прифатат“, изјави Маскерано кој покрена лавина реакции.