Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Легендарниот Марадона моментално го води тимот на Гимназија Ла Плата, а камерите забележаа необична ситуација на клупата.

Еден од помошниците дојде да му даде на Марадона нешто во рака, а кога сфатија дека камерата снима настана панична реакција на клупата.

Медиумите претпосатвуваат дека Марадона добил доза кокаин, но засега таквите тврдења не се потврдени.