Марадона донесе „тигрица“ на жребот за Мундијалот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Контроверзниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона повторно е во центарот на вниманието.

Додека играше беше виртуоз на теренот, а надвор од него бунтовник кого кокаинот, алкохолот и жените целосно го „уништија“.

Марадона се извлече од пороците, алкохолот и дрогата ги батали, но убавите жени не. Денес на жребот за Мундијалот пристигна со секси плавуша.

Тоа е неговата нова жена, 27-годишната Рочио Олива, која беше облечена во крзно од тигар и предизвика големо внимание.