Македонски државјанин убиен од 14-годишно дете на Сончев брег


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Државјанин на Македонија беше убиен на Сончев Брег, Бугарија, пренесуваат бугарските медиуми повикувајќи се на информации од полицијата.

Од бугарската полиција велат дека во четвртокот околу 11 часот, регионалната канцеларија на Несебар добила порака дека машко тело со видливи повреди на главата било пронајдено во шумски предел до ресторанот „Бацвата“ на Сончев Брег, Запад.

По увидот на полицијата, било утврдено дека станува збор за 49-годишен македонски државјанин, а убиецот е 14-годишно дете од Несебар.

Убиството е извршено со прободување со остар колец, причините се истражуваат.

Убиецот е во притвор.