Македонецот Славески до нова победа со – нокаут! (ВИДЕО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Македонецот Горјан Гого Славески сериозно се пробива во светот на боксот во САД.

Засега тој зад своето име во професионалната кариера има учинок од 5:0. Последна жртва на Славески беше Деантоан Џексон. Него Славески го нокаутираше во четвртата рунда со низа брза удари.

Иначе тој веќе четири години живее во САД. Во продолжение погледнете како изгледаше борбата против Џексон.

(Нокаутот е на 10:25 од видеото под текстот).