Македонец избоден од Србин со нож на Малта


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Малтешките полициски сили трага по лице со српско потекло кое нападнал и избодело со нож Македонец.

Жртва е 58-годишен Македонец кој и натаму е во тешка здравствена состојба по нанесените повреди. Како што пишува „TVM“, полицијата добила повик во понеделникот дека дошло до пресметка, при што едно лице било избодено со нож.

Повредениот крвав сам отишол до болницата „Матер деи“, каде му била пружена медицинска помош, а потоа дошла и полицијата за да обезбеди повеќе информации.