ЛУД СРБИН: Пее како „пр*а“ Звезда – додека се слика со Клоп! (ВИДЕО)


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Meнаџерот на Лиерпул Јирген Клоп со своите фудбалери го напушти Белград кој нема да му остане во добро сеќавање.

Спротивно на сите очекувања пред натпреварот, неговиот Ливерпул изгуби од Црвена Звезда со 2:0 и со тоа си ја искомплицира работата во групата Ц која е изедначена на две кола пред крајот.

Германскиот тренер при влегувањето во авионот се фотографираше со неколкумина на аеродромот, но доколку знаеше што пее овој господин веројатно немаше да застане и да се фотографира.