Спорт

Линекер ги истрола судиите поради пропустот во Супер купот (ФОТО)

Вчера Ливерпул го освои својот прв трофеј во сезоната откако во Супер купот го совлада Ливерпул со 5:4 на пенали, пишува Спортски.мк.

После натпреварот во центарот на вниманието се најде Абрахам и пеналот кој го промаши, односно кој Адриан му го одбрани.

Имено, на фотографиите јасно се гледа дека Адриан порано ја напушта гол линијата што е против правилата.

Гери Линекер во свој стил ги истрола судиите во ВАР собата.

„Натпреварот заврши доцна и можеби тие заспале“, порача Линекер.

Advertisements
To Top