„Лавовите не се опоравуваат како луѓе“ – Ибра веќе работи со топка!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Ибра не е како другите! Само еден месец после операцијата на коленото напаѓачот веќе работи со топка и закрепнува побрзо од очекувањата.

Ибра на Инстаграм објави видео снимка на која се гледа како жонглира со топка само еден месец после опрацијата и тоа го прокоментира на себе својствен начин.

„Чувството никогаш не може да исчезне. Лавовите не се опоравуваат како луѓето“, напиша Ибрахимовиќ.

Иако има 35 години Ибра уште еднаш покажа дека му пркоси на времето, па јасно е дека ќе биде спремен за игра многу побрзо од предвидувањата.

The touch will never disappear. Lions dont recover like humans. @azsportswear #itsnotaboutthegear

A post shared by IAmZlatan (@iamzlatanibrahimovic) on