„Копи-Пасте“: Пронајдете ја разликата помеѓу тренинг опремата на Барса и дресот на Тотенхем! (фото)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Англичаните би требало да знаат дека техничкиот партнер им ја „подметнал“ тренинг опремата на Барселона.

Фудбалскиот клуб Тотенхем во четвртокот ги претстави новите дресови со кои ќе настапува во новата сезона, а набрзо беше забележан интересен детал.

Резервната гарнитура која „Спарсите“ ќе ја носат во наредната сезона на прв поглед изгледа навистина одлично.

Се работи за дизајн на „Најк“. Проблемот тука е што оваа гарнитура дресови на Тотенхем, освен рекламните обележја и клупскиот грв, по ништо не се разликува од тренинг опремата на Барселона!

https://twitter.com/Footy_JokesOG/status/1020013917366390786