Advertisements
Видео

Колку треба да е вселената против тебе за да го промашиш ОВА? (видео)

Вчера вечер, во Париз, во натпреварот помеѓу ПСЖ и Стразбур, фудбалската публика беше сведок на веројатно едно од најголемите промашувања (ако не и најголемото) во историјата на фудбалот!

Да, не претеруваме кога ќе кажеме дека Чупо-Мотинг токму од синоќа ќе остане запаметен како фудбалер кој успеал да промаши нешто што е (не)возможно да се промаши.

Она што е интересно е што Чупо-Мотинг со својот ужасен обид да постигне гол дури и го спаси голот на противникот затоа што ја спречи топката да не влезе во мрежата од гол линијата.

Сигурни сме ова е едно од најголемите промашувања во историјата – се согласувате?

Advertisements
To Top